Jak i czym wyczyścić gumowe etui na telefon?

przez Redakcja
telefon

Regularne czyszczenie gumowego etui na telefon jest bardzo ważne. Dzięki temu można zadbać nie tylko o prezencję case’a, ale także o dobrą ochronę telefonu. Odpowiednie dbanie o stan pokrowca sprawia również, iż można korzystać z niego przez wiele lat. Jak wyczyścić gumowe etui na telefon? W tym artykule znajdziesz najważniejsze wskazówki i skuteczne porady na ten temat.

Czyszczenie etui płynem do mycia naczyń

Czym umyć gumowe etui na telefon? Okazuje się, że nie zawsze potrzebne są specjalne środki. Tłuste i uporczywe plamy doskonale usuwa płyn do mycia naczyń. Aby czyszczenie przebiegło sprawnie i przyniosło dobry efekt, warto użyć dobrej jakości produktu. Wystarczy nanieść kilka kropel na ręcznik papierowy, dokładnie wytrzeć całe etui, przetrzeć je wilgotną szmatką, dokładnie osuszyć i gotowe.

W przypadku, gdy etui nie było czyszczone od dłuższego czasu lub jeśli jest bardzo brudne, warto pozostawić je w misce z wodą i płynem do mycia naczyń na dłuższy czas. Godzina wystarczy, aby tłuste plamy zniknęły. Po upływie tego czasu należy wyjąć pokrowiec i dokładnie osuszyć za pomocą ręcznika papierowego. Jeśli chodzi o to, jak czyścić gumowe etui do telefonu, trzeba pamiętać o dokładności. Warto zadbać o każdy, nawet najmniejszy zakamarek, aby uzyskać pożądany efekt.

Soda – sposób na trudne plamy

Jak czyścić gumowe etui na telefon z wyjątkowo uporczywych plam? Świetnie sprawdzi się mieszanka zrobiona z sody oczyszczonej i wody. Proporcje należy dobrać w taki sposób, aby uzyskać gęstą papkę. Mieszankę nałóż na plamę na gumowym etui oraz pozostaw na kilka godzin. Następnie wystarczy wytrzeć pastę i przetrzeć etui wilgotnym ręcznikiem papierowym. Jeśli plama nie zniknęła po kilku godzinach, mieszankę warto pozostawić na pokrowcu na całą noc. Soda oczyszczona nie tylko usunie plamy, ale także sprawi, że kolor odzyska dawny blask. Taką pastę warto wykorzystać szczególnie w przypadku etui w jasnym odcieniu.

Chusteczki do czyszczenia etui

Warto pamiętać, że ważny aspekt stanowi nie tylko usuwanie widocznych zabrudzeń, ale także tego, co niewidoczne gołym okiem. Im częściej telefon jest używany, tym więcej bakterii znajduje się na pokrowcu i ekranie. Jak umyć gumowe etui, aby się ich pozbyć? Regularne czyszczenie za pomocą specjalnych chusteczek to podstawa. Warto robić to przynajmniej raz dziennie, aby zadbać o odpowiedni poziom higieny. Produkty tego typu doskonale odkażają nie tylko ekran, ale także etui. Nasączone są specjalnym płynem, który skutecznie usuwa drobnoustroje, a jednocześnie jest bezpieczny dla case’a i telefonu. Jak czyścić gumowe etui taką chusteczką? Wystarczy dokładnie wytrzeć całą powierzchnię pokrowca, a także ekran oraz obudowę telefonu. Bakterie zgromadzone na nich negatywnie wpływają na stan cery i mogą powodować choroby.

Ściereczki bezpyłowe – warto je mieć

Czym wyczyścić gumowe etui na telefon poza domowymi sposobami i produktami czyszczącymi? Przydatne okazują się ściereczki bezpyłowe. Warto używać ich nie tylko podczas dokładnego czyszczenia, ale także na co dzień. Wystarczy przetrzeć gumowe etui, aby pozbyć się kurzu i drobnych zanieczyszczeń. Takie ściereczki to również świetny sposób na szybkie oczyszczenie ekranu telefonu z widocznych zanieczyszczeń. Warto je mieć zawsze przy sobie, aby móc użyć ich w razie potrzeby.

Czyszczenie gumowe etui – tego warto unikać

Czym wyczyścić gumowe etui? Znasz już kilka skutecznych sposobów, jednak istnieją także sposóby, których należy się wystrzegać:

  • Rozpuszczalnik – użycie go w celu wyczyszczenia etui zniszczy je. Nie warto stosować tego środka także ze względu na nieprzyjemny zapach, którego trudno się pozbyć.
  • Środki wybielające – co prawda usuną trudne plamy, ale wpłyną negatywnie na kolor gumowego etui.
  • Ocet – ma bardzo charakterystyczny zapach, którego trudno się pozbyć. Ponadto nie jest skuteczny w czyszczeniu gumowego etui do telefonu.

Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na to, jak myć gumowe etui, aby skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń i bakterii. Warto wykorzystywać tylko te sprawdzone oraz bezpieczne dla pokrowca.

Zobacz podobne artykuły