Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
"By leczyć ciało ludzkie, konieczna jest
wiedza o całości zjawisk" - Hipokrates
Jesteś tutaj: Strona główna O nas

O nas

Od kilkunastu lat stanowimy zgrany duet w życiu prywatnym, jakiś czas temu postanowiliśmy połączyć nasze siły, także na polu zawodowym. Wierzymy, że nasza zintegrowana wiedza o człowieku przyniesie wiele pozytywnych efektów każdemu, kto poszukuje drogi do zdrowia.

W tym celu powołaliśmy do życia Centrum Hipokratesa, w którym chcemy praktykować założenia medycyny integracyjnej.

Główna idea naszego Centrum odnosi się do postulatu starożytnego filozofa, którego obraliśmy na naszego patrona, że leczenie ma polegać na wspomaganiu naturalnych procesów zdrowienia, a naczelną zasadą jest nieszkodzenie choremu. Główną siłą leczącą, natomiast jest sama natura -  lekarz ma jej jedynie pomagać.

Chcemy stać na straży tej zasady, leżacej u źródeł medycyny zachodniej.

Kim jesteśmy:

  Paweł Jarzębowski

Jestem lekarzem medycyny, specjalistą w zakresie chirurgii i urologii ( FEBU). Na co dzień pracuję w Szpitalu Jana Bożego w Lublinie, na oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej.  Niedawno obchodziłem dwudziestolecie pracy zawodowej. To nieocenione doświadczenie obcowania z cierpieniem i walką o zdrowie ukształtowało mnie jako lekarza, ale także człowieka. Dziś wiem, że trzeba zajrzeć o wiele głębiej, aby uchwycić sens choroby i pomóc ją przezwyciężyć. Dlatego zainteresowałem się założeniami medycyny integracyjnej. W swojej praktyce wykorzystuję, więc nie tylko akademicką farmakoterapię czy operacje chirurgiczne ( w tym nowotworowe) ale i całą dotychczasową wiedzę o naturalnych terapiach, wspierających proces dochodzenia do zdrowia.

W pracy kieruję się przede wszystkim standardami obowiązującymi w medycynie akademickiej. A wykorzystując inne metody pochodzenia naturalnego, wspomagające walkę z chorobą opieram się na dowodach naukowych, które od lat zgłębiam.

Mam  szacunek dla dorobku współczesności, jak i światowej tradycji medycznej, dlatego integruję medycyny by skutecznie pomagać.

W naszym  Centrum  udzielam porad i  wykonuję zabiegi będące uzupełnieniem leczenia onkologicznego i chirurgicznego, chemioterapeutycznego jak i radioterapii - aby przebiegało ono z mniejszymi skutkami ubocznymi. Jak wiemy przebiegają one z wieloma niepożądanymi objawami a medycyna integracyjna (CAM) używa metod naturalnych aby je zmniejszyć .

Jestem specjalistą z zakresu żywienia pozajelitowego, udzielam także porad żywieniowych w stanach wycieńczenia organizmu chorobą i leczeniem.

UMÓW WIZYTĘ

 

  Magdalena Jarzębowska

Jestem  psychologiem, certyfikowanym trenerem warsztatów psychologicznych ( rekomendacja Polskiego Towarzystwa  Psychologicznego). Od dziesięciu lat służę pomocą osobom dotkniętym otyłością jako  psychodietetyk, prowadząc konsultacje indywidualne a także spotkania grupowe.

Jestem autorką psychodietetycznego programu on-line zmienswojenawyki.pl, który powstał z myślą o wszystkich osobach pragnących zmiany nawyków na dobre, a także książki dla kobiet będących na ciągłej diecie "Krótka bajka o odchudzaniu z happy endem"

Interesuję się, także wpływem psychiki na zdrowie człowieka. Z radością odkrywam wielki potencjał, który tkwi w każdym z nas. Potencjał dostępny od ręki, jeśli tylko jego właściciel wyrazi gotowość do pracy. Potencjał, który może pomóc zachować zdrowie, ale także zwyciężyć chorobę.

Aby lepiej wspierać osoby borykające się z przewlekłymi chorobami, w tym także nowotworowymi, rozpoczęłam proces szkolenia w Terapii Simontonowskiej.

W  Centrum, razem z innymi specjalistami wspieram procesy zdrowienia, każdego z naszych pacjentów prowadząć indywidualną i grupową terapię wg założeń C. Simontona

W ramach spotkań indywidualnych i grupowych realizuję autorski Psychodietetyczny Program zmienswojenawyki.pl pomagając dokonać zmiany nawyków, które powiodą w kierunku zdrowia i ciała bez nadmiaru kilogramów.

UMÓW WIZYTĘ

 

Do współpracy zaprosiliśmy osoby, które znamy i ufamy, że celem ich pracy jest niesienie pomocy z pełnym profesjonalizmem i empatią.

 

 

  Katarzyna Pryzmont  -

Dyplomowany dietetyk Akademii Medycznej, absolwentka kierunku psychodietetyka w SWPS w Warszawie, autorka projektu Głową w Otyłość, dzięki któremu pomaga ludziom zrzucać zbędne kilogramy i zmieniać stosunek do własnego ciała.

Szkoleniowiec w szwajcarsko-polskiej firmie WellU, Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością oraz Polskiej Akademii Zdrowia. Na codzień pracuje z pacjentami w Warszawie.

"Swoją przygodę z dietetyką rozpoczęłam ponad 12 lat temu na Akademii Medycznej w Warszawie, ponieważ sama miałam problem z nadwagą i potrzebowałam wiedzieć co jeść.  Bardzo szybko okazało się, że sama wiedza na temat odżywiania to za mało, aby się zmienić.Problem leżał głębiej, czyli w głowie.

Okazało się, że w SWPS (Szkole Wyższej Psychologii Społecznej) jest kierunek psychodietetyka, więc od razu pomyślałam, że to coś dla mnie. Te studia to był początek mojej metamorfozy. Poznałam różne techniki i narzędzia, dzięki którym zaczęłam zmieniać swoje nawyki. Każdego roku starałam się jak najwięcej dokształcać korzystając z różnych szkoleń, ponieważ kiedy poradziłam sobie z moją nadwagą, czułam, że mogę pomóc innym.W między czasie dostałam się  na zajęcia do Magdy Jarzębowskiej, które były kolejną inspiracją do pracy z ludźmi.

Od kilku lat prowadzę warsztaty dla odchudzających się kobiet i rozmawiam z nimi na temat zmiany nawyków żywieniowych, a często życiowych bez stosowania diety.

Tak, jestem dietetykiem, który odradza stosowanie diet, bo przecież gdyby działały nie byłoby dzisiaj epidemii otyłości. Jak więc pracuję? Przede wszystkim na Mapie BSP, dzięki której na otyłość możemy spojrzeć znacznie szerzej, tj. od środka organizmu, od głowy i od zewnątrz. Mając mapę mamy bazę do dalszej pracy. Więcej o mnie można przeczytać na mojej stronie http://katarzynapryzmont.pl/.

W Centrum pracuję nad zmianą nawyków żywieniowych przede wszystkim z osobami borykających się z insulinoopornością oraz chorobami tarczycy. Prowadzę także warsztaty grupowe. "

UMÓW WIZYTĘ

 

Iwona Przystupa Kłos - Lekarz medycyny, neurolog - już wkótce więcej  informacji o tym specjaliście

dr Małgorzata Jedynak - socjolog, coach - już wkrótce więcej informacji o tym specjaliscie

Edyta Dutkiewicz - psycholog, dietetyk, psychodietetyk - już wkrótce więcej informacji o tym specjaliście

Strona główna
© Psychoedukacja 2015. Projekt i wykonanie - Freeline