Wkładki ortopedyczne do butów

przez Redakcja

Wkładki ortopedyczną są dobrym sposobem nie tylko dla zwiększenie komfortu podczas poruszania się, ponieważ pomagają przede wszystkim przy rehabilitacji stóp oraz różnych stawów. Kiedy wkładki zostają dobrane poprawnie, poprawiają komfort życia ich użytkownika – zmniejsza się ból stóp, bioder itd. Trzeba jednak wiedzieć, że źle dobrane mogą sprawić efekty odwrotne do zamierzonych.

Odpowiednio dostosowane wkładki ortopedyczne mogą spowodować całkowite ustąpienie bólu nie tylko stóp, ale też bioder, kolan, czy kręgosłupa. Korzysta się nich często podczas leczenia schorzeń ortopedycznych. W tym przypadku jednak konieczna jest konsultacja z lekarzem oraz wykonanie prostego badania na podświetlanej płycie. W ten sposób ocenia się ułożenie stopy przed i po jej obciążeniu.

Kiedy wada będzie duża, koniecznym zakupem mogą okazać się wkładki ortopedyczne na zamówienie. Cena takich wkładek jest co prawda wyższa, niż gotowych modeli, jednak idealne dostosowanie do ciała oraz wysoka jakość rekompensują zakup.

Małe wady natomiast, można korygować za pomocą zwyczajnych, nieindywidualnych wkładek. Trzeba jednak wiedzieć, że noszone obuwie również ma znaczenie. Wiele osób błędnie dobiera wkładki do obuwia. Jest to złe podejście, ponieważ to obuwie powinno być wybrane na podstawie wkładek, ponieważ to one są dopasowane do stopy.

Dobrze wiedzieć, że wkładki ortopedyczne wpływają na kości, nie mięśnie. Z tego względu często wkładki korekcyjne sprawdzą się wyłącznie u dzieci i młodzieży – chodzi zazwyczaj o płaskostopie. Dorosłe osoby niestety nie pozbędą się danych wad definitywnie, jednak dzięki dobrej wkładce zmniejszy się obciążenie różnych partii ciała, na przykład nóg oraz pleców.

Jakie są typy wkładek ortopedycznych?

Wkładki ortopedyczne na zamówienie – do ich wykonania komponuje się różnego rodzaju materiał. Dzięki temu stopa naciska na pewne elementy w różnym/innym stopniu. Warto wiedzieć, że wkładki tego typu zazwyczaj trzeba zmieniać wraz z postępem leczenia. Ich największą zaletą jest dostosowanie do konkretnej stopy, a także jakość wykonania.

Wkładki odciążające – wykonuje się je z materiałów miękkich, ponieważ dzięki temu wkładki zapewnią komfort podczas biegania, spacerowania itd. Ich celem jest odciążenie miejsc, które są narażone na największy nacisk.

Wkładki profilaktyczne dla diabetyków – są to produkty miękkie oraz zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza. Idealnie zaplanowana struktura sprawia, że odciążane zostają punkty większego nacisku, a dzięki temu zwiększa się także ukrwienie stóp.

Wkładki twarde – są one bardzo sztywne, dzięki czemu wpływają na poprawne ustawienie całej stopy, dlatego stosuje się je w przypadku płaskostopia.

Wkładki niepełne – są miękkie oraz wygodne. Podpierają łuki stóp, jednak nie wpływają na poprawienie ich ustawienia. Zmniejszają także ból.

Nie wiesz, gdzie kupić wkładki ortopedyczne w Warszawie? Cena nie powinna być wyznacznikiem, ponieważ inwestujesz w wysoko jakościowy i trwały produkt! Korzystaj z usług sklepów o dobrych opiniach – sprawdzisz to w internecie!

Zobacz podobne artykuły

Zostaw komentarz