Jak dobrać akcesoria ortopedyczne?

przez Redakcja

Jak radzić sobie z kontuzjami?

Zdrowie mamy tylko jedno, dlatego za wszelką cenę musimy o nie dbać. Powie Ci to każdy lekarz czy aktor w telewizyjnej reklamie. Prawda jest jednak taka, że tego typu stwierdzenia są dla większości z nas w pełni zrozumiałe. Aby cenić własne zdrowie, nie potrzebujemy do tego rad innych ludzi. Często jest jednak tak, że przez pośpiech, brak odpowiedniej ilości czasu spowodowany pracą lub innymi obowiązkami oraz nasze pasje i zamiłowania do sportów chcąc nie chcąc ulegamy kontuzjom. Wiele urazów pojawia się też u ludzi nie tylko w związku z ich trybem życia, lecz z powodu wieku. Starsze osoby, których kości są bardziej narażone na złamania a stawy na zwichnięcia, również muszą liczyć się z pewnego rodzaju kontuzjami. Wszystkich – bez znaczenia na wiek, pasję lub wykonywany zawodów – łączy jednak chęć szybkiego powrotu do zdrowia. Na szczęście obecne rozwiązania medyczne powodują, że dla wielu kontuzjowanych jest ratunek. Dzisiejsze akcesoria ortopedyczne są na tak wysokim poziomie, że w bardzo dużym stopniu wpływają na czas leczonej kontuzji oraz stopień jej przechodzenia. Czasy, w których wszystko leczone było gipsem i leżeniem w łóżku, dawno minęły. Akcesoria ortopedyczne do rehabilitacji nie dość, że wspomagają leczenie, to jeszcze dla wielu oznaczają szansę na w miarę normalne funkcjonowanie.

Wybieraj tylko sprawdzone akcesoria ortopedyczne

Skuteczna rehabilitacja możliwa jest jednak tylko przy udziale dobrej jakości sprzętu. Takowy oferuje firma iCast. Dlaczego sprawdzony partner trudniący się sprzedażą akcesoriów ortopedycznych jest aż tak ważny? Bo oprócz dobrej jakości towaru oferuje swoją wiedzę na temat tego, co wybrać i jak dopasować go do kontuzjowanej nogi czy ręki. Weźmy dla przykładu akcesoria ortopedyczne na haluksy. Na omawiane schorzenie w Polsce cierpi coraz więcej osób, przez co akcesoria ortopedyczne wspierające walkę z nim cieszą się coraz większą popularnością. Nie wystarczy jednak kupić dowolny produkt, ufając tylko jemu opisowi. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie go pod kontuzjowaną stopę, żeby jej leczenie przebiegało we właściwy sposób. Firma iCast posiada w swojej ofercie również inne, ciekawe rozwiązania, mające na celu wsparcie dla kontuzjowanych kończyn. VADOplex Foot Pad – mankiet do masażu – to świetny przykład na to, jak w warunkach domowych można dbać o kontuzjowane stopy. Dobierając tego typu urządzenie, pamiętaj jednak o konieczności wybrania odpowiedniego rozmiaru. Musi on po prostu bardzo dobrze przylegać do masowanych stóp. Akcesoria ortopedyczne to również przyrządy do treningu, takie jak: zestaw Pull Rope. Dzięki specjalnie skonstruowanym gumom, wytrzymałym na rozciąganie, możesz w warunkach domowych prowadzić samodzielną rehabilitację nóg. Zestaw Pull Rope skutecznie wzmacnia zastałe podczas kontuzji mięśnie nóg.

Podczas kontuzji dbaj też o zdrowe kończyny

EvenUp – podeszwa wyrównująca, to doskonały przykład produktu, który jest wsparciem dla leczonej kończyny. W tym wypadku podeszwę wyrównującą należy ubrać na zdrową stopę, tak, aby wyrównała ona poziom miednicy. Często jest bowiem tak, że akcesoria ortopedyczne do rehabilitacji dla chorej nogi lekko zmieniają pozycję miednicy, noga kontuzjowana ubrana w usztywniacz, jest wyżej od zdrowej. Podeszwa wyrównująca niweluje jednak ten problem.

Kontuzja nie musi wykluczyć Cię z życia towarzyskiego!

Frma iCast w sprzedaży posiada również akcesoria ortopedyczne, które pozwalają nie tylko na leczenie, ale również na w miarę normalne funkcjonowanie. Komfortowe spodnie na smartgips są tego świetnym przykładem. Są one specjalnie uszyte pod ludzi, którzy muszą mierzyć się ze złamaniami nóg. Dzięki wygodnemu zakładaniu i noszeniu pozwalają jednak na normalne funkcjonowanie bez obawy o to, że przez zbyt obcisły materiał nie będziesz mógł na przykład usiąść. Wodoodporny ochraniacz na opatrunek gipsowy ręki to drugi z bardzo ciekawych produktów oferowanych przez iCast. Fachowa ochrona gipsu pozwoli Ci na wizytę na basenie, która dodatkowo może być wsparciem dla Twojej rehabilitacji.

Zobacz podobne artykuły

Zostaw komentarz