Wkładki żelowe do butów

przez Redakcja
Ortopedia - stopy

Prowadzisz aktywny tryb życia? Masz bolesne otarcia i odciski? Spokojnie, wiele innych osób też musi się borykać z tym problemem, jednakże nie potrzeba wiele trudu, żeby sobie z nim poradzić. Bardzo dobrym sposobem w tym przypadku mogą okazać się wkładki żelowe do butów.

Celem stosowania wkładek żelowych jest pozytywny wpływ na komfort podczas chodzenia lub biegania, ale także ochrona przed występowaniem wszelkiego rodzaju nieprzyjemnych otarć, pęcherzy, odcisków itd. Zależnie od modelu, wkładki żelowe mogą znajdować się pod całą stopą lub tylko jej fragmentem. Co więcej, wkładki tego typu będą doskonałym rozwiązaniem nie tylko w przypadku „zwyczajnego” obuwia, ale też sandałów oraz eleganckich szpilek.

Wkładki żelowe do butów wykonywane są zazwyczaj z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału – najczęściej silikonu. Można powiedzieć, że ich największym atutem jest przezroczystość. Niektóre modele nie posiadają zabarwienia i to właśnie dlatego wkładka żelowa będzie idealnym rozwiązaniem do wyżej wymienionych sandałów i szpilek. Obecna technologia pozwala na ogromny wybór, który przez multum możliwości może być nawet trudniejszy, niż jakby wkładek było niewiele. Przede wszystkim należy znać swoje potrzeby.

Kolejną zaletą wkładek żelowych jest fakt, że można ich używać przez długi czas. Trzeba jednak tutaj zaznaczyć, że konieczne będzie również zachowanie odpowiedniej higieny. Na szczęście nie jest to nic trudnego. Wystarczy, że zmoczysz szmatkę wodą oraz naniesiesz na nią niewielką ilość mydła. Delikatnie wytrzesz wkładkę, a pozbędziesz się brudu – przy okazji nie będzie konieczności wyciągania jej z buta. Wkładki można również przekładać do innych butów i trzeba przy tym pamiętać, że powinny być one suche.

Żelowe wkładki do butów – jak przykleić? Mimo, że czynność ta zależy w pewnym sensie od kształtu, to wszystkie modele wkłada się podobnie. Jeżeli wcześniej w bucie były inne wkładki – obowiązkowo trzeba je usunąć. Następnie żelowe wkładki trzeba włożyć żelową częścią do dołu, ponieważ znajduje się na niej substancja klejąca, która zapobiegnie przemieszczaniu się wkładki podczas biegania lub spacerowania. Trzeba ją mocno docisnąć i przytrzymać przez około pół minuty. Niektóre modele należy dostosować do kształtu buta, dlatego przydadzą Ci się nożyczki. W tym przypadku warto jest jako szablonu użyć wkładki, która wcześniej znajdowała się w bucie.

Nie można się dziwić popularności, którą cieszą się wkładki żelowe do butów. Opnie użytkowników są bardzo pozytywne i dlatego zachęcają innych do skorzystania z takowych wkładek. Swoją sławę wkładki żelowe mogą także zawdzięczać różnorodności – można wybierać różne rozmiary, grubości, kolory i wiele innych. Niektóre mają także ortopedyczne właściwości, a więc podtrzymują stopy, wspierają kolana oraz kręgosłup. Co więcej, można je przekładać z buta do buta, dlatego jeden model może być odpowiedni na cały rok. Warto jednak po takim czasie użytkowania wkładki wymienić na nowe.

Zobacz podobne artykuły

Zostaw komentarz