Wypożyczalnia sprzętu medycznego – na co zwrócić uwagę?

przez Redakcja

Z wypożyczalni sprzętu medycznego najczęściej korzystają osoby niepełnosprawne, osoby w trakcie rehabilitacji oraz personel medyczny. Jest to bardzo dobra alternatywna dla sklepu medycznego, jeśli dany sprzęt medyczny potrzebny jest tylko przez określony czas. W takim przypadku wypożyczenie sprzętu jest o wiele bardziej opłacalne niż jego zakup. Co warto jeszcze wiedzieć o wypożyczalniach sprzętu medycznego?

Jak działa wypożyczalnia sprzętu medycznego?

Jak wspomniano, na rynku funkcjonuje wiele wypożyczalni sprzętu medycznego. W niemal każdym większym mieście jest ich nawet kilka. Działalność wypożyczalni polega na udostępnieniu klientom wysokiej jakości sprzętu medycznego na określony czas, który uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Sprzęt wypożyczyć można na okres od kilku dni do nawet kilku miesięcy. Ceny wypożyczenia sprzętu medycznego uzależnione są od konkretnego rodzaju sprzętu oraz terminu wypożyczenia. Każda firma oferująca takie usługi ma swój własny cennik. Koszty wypożyczenia można pokryć jednorazowo lub rozbić je na raty, jeśli wypożyczenie ma trwać dłuży okres czasu. Ważne jest to, że oferta wypożyczalni sprzętu medycznego jest bardzo szeroka. Wypożyczyć można wózek inwalidzki, kule ortopedyczne, balkonik czy łóżko rehabilitacyjne. Oferta jest oczywiście znacznie szersza. Istnieje też możliwość wypożyczenia ściśle specjalistycznego sprzętu medycznego. Przykładem może być choćby koncentrator tlenu. Cenną informacją powinna być możliwość dostawy i odbioru wybranych przez siebie urządzeń. Dla osoby niepełnosprawnej czy będącej w trakcie rehabilitacji jest to nader istotne. Pracownik wypożyczalni zajmie się również instalacją sprzętu w domu pacjenta.

Jakie są korzyści z wypożyczenia sprzętu medycznego?

Zainteresowanie ofertą wypożyczalni sprzętu medycznego ciągle rośnie. Często jest to bowiem korzystniejsze rozwiązanie niż zakup nowego sprzętu w sklepie. Nie da się ukryć, że nowy sprzęt medyczny kosztuje krocie. Wiele osób nie może sobie pozwolić na zakup takich urządzeń. Problem ten rozwiązuje skorzystanie z oferty wypożyczalni sprzętu medycznego. Rozwiązanie to jest o wiele tańsze, a rozliczyć się z firmą możesz rozliczyć się w dogodny dla Ciebie sposób. Podkreślić tu trzeba wysoką jakość urządzeń, które znaleźć można w ofercie takiej firmy. Wszystkie wymagane atesty bezpieczeństwa są gwarantem trwałości sprzętu. Okresowe kontrole jakości mają na celu zapewnić użytkownika, że korzysta ze sprawdzonego urządzenia. Decydując się zatem na jego wypożyczenie, można być pewnym sprawności sprzętu.

Jaki sprzęt medyczny oferują wypożyczalnie?

Wypożyczanie zapewniają szeroki wachlarz oferowanych przedmiotów. Warto pamiętać, że jest to tylko i wyłącznie taki sprzęt, który nadaje się do wielokrotnego użytku. Poza podstawowym sprzętem medycznym, o którym już wspomniano, wypożyczalnie oferują często również specjalistyczne podnośniki ułatwiające przenoszenie pacjenta leżącego, schodołazy ułatwiające poruszanie się, szyny rehabilitacyjne CPM czy wspomniane już wcześniej koncentratory tlenu oraz manualne i elektryczne wózki inwalidzkie. Każda osoba potrzebująca sprzętu medycznego, z pewnością nie będzie miała problemów z wypożyczeniem takiego, który najlepiej spełni jej oczekiwania.

Na co zwrócić uwagę wybierając wypożyczalnię sprzętu medycznego?

Wypożyczalnia sprzętu medycznego to idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która potrzebuje specjalistycznej opieki na określony czas. Przy wyborze konkretnej wypożyczalni warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość oferowanego sprzętu. Jest to bowiem sprzęt używany, a zatem niezwykle istotne jest, aby działał prawidłowo. W innym wypadku proces rehabilitacji może nie przebiegać tak efektywnie. Ważne są także konkretne warunki umowy. Powinny być jasne i przejrzyste. Na koniec należy spojrzeć także na cenę. Trzeba pamiętać, że cena nie może być głównym kryterium wyboru, ponieważ o wiele ważniejsza jest jakość oferowanego sprzętu. Przy wyborze pomocne mogą się okazać opinie na temat innych wypożyczalni, które znajdziemy w internecie.

Zobacz podobne artykuły

Zostaw komentarz