Jakie składniki nie powinny znaleźć się w kosmetykach naturalnych

przez Redakcja

Moda na kosmetyki eko z roku na rok rośnie w siłę – na rynku kosmetycznym dostępne są już chyba wszystkie możliwe produkty z oznaczeniem VEGE lub EKO, które sprzedają się jak świeże bułeczki. W czym tkwi sekret kosmetyków naturalnych? W głównej mierze jest to zasługa składu nie obciążającego skóry, dzięki któremu nie jest ona zapychana przez szkodliwe substancje oraz elementów chroniących cerę przez starzeniem dając długi, trwały lecz nie natychmiastowy efekt. Wielu producentów kosmetycznych jednak pod przykrywką napisu „eko” upycha w swój produkt wiele zapychaczy, a przez to konsumenci niestety często dają się zwieść. Jak zatem poznać dobre kosmetyki naturalne i nie dać się oszukać? Najważniejsze to czytać skład. Zobacz czego unikać i jak trafnie wybierać kosmetyki naturalne bez chemii.

Kosmetyki naturalne bez konserwantów

Pierwszą podstawową informacją, jaką musisz mieć na uwadze, jest dokładne przeczytanie etykiety producenta – to na niej powinien znajdować się właśnie konkretny skład produktu. Jeśli natrafisz na niżej wymienione składniki, możesz być pewna, że wybrany przez Ciebie kosmetyk nie jest w 100% naturalny:

– SLES/SLS/ALS (wysuszają, podrażniają i uczulają skórę)

– PEG/PPG

– silikony

– składniki ropopochodne

– parabeny

– climbazol

– thiazoline

– etonoloaminy

– formaldehyd

– glikol propylenowy

– fonoksyetanol

– aluminium

– sole glinu

– mikroplastik

– związki nano

– kwas borowy, nadborany, borany

– triclosan

– trietanolamina (na dłuższą metę ma działanie rakotwórcze)

– poliakrylamid (tak jak powyżej, również zostało udowodnione działanie rakotwórcze)

Kosmetyki, które mają w składzie któreś z powyższych elementów, używane na początku mogą dać złudny efekt natychmiastowej poprawy stanu skóry. Po pewnym czasie jednak, niestety zapychacze i ciężkie składniki spowodują tylko zaostrzenie stanów zapalnych, ogólne pogorszenie stanu skóry lub przyspieszą proces starzenia się naskórka/cery, a niektóre z nich mogą nawet poważnie uczulić i wysuszyć naskórek.

Ważne jest, byś dodatkowo zwracała uwagę na pewne istotne aspekty danego produktu jak;

– datę ważności, która, im jest dłuższa, tym niesie za sobą większe prawdopodobieństwo zawartych w składzie konserwantów

oraz

– długość zawartości składu (w imię zasady im mniej tym lepiej).

Po czym poznać w takim razie kosmetyki naturalne bez konserwantów?

Właściwy skład kosmetyków naturalnych

Mając wiedzę czego nie powinien zawierać kosmetyk eko ważne jest, byś zwróciła uwagę na elementy składu naturalnych kosmetyków, które są w pełni bezpieczne, nawet jeśli brzmią nieco skomplikowanie.

Oprócz wody, która jest podstawowym budulcem kosmetyków i wszelkich mineralnych elementów, wszystkie agrosurowce, które znajdziesz w składzie wybranego kosmetyku, są całkiem dozwolone. Produkcja wielu naturalnych kosmetyków i same surowce często jest dość kosztowna, ponieważ dbanie o każdą substancję, by nie zawierała żadnych szkodliwych zanieczyszczeń, nierzadko jest bardzo czasochłonne, wymagające i dość precyzyjne. W związku z tym należy z góry się nastawić, że w tym przypadku cena produktu jest często adekwatna do jakości. Poszukiwanie bogatych w mikroelementy najlepszych kosmetyków naturalnych często jest niezwykle trudne w sklepowych drogeriach. Na szczęście w sklepie https://www.tiande-sklep.com.pl/ dostaniesz w pełni ekologiczne i budzące zaufanie produkty do pielęgnacji twarzy, skóry i ciała. Marka Tiande, która jest połączeniem starożytnej wiedzy z dalekiego wschodu i osiągnięć nauki i prosperuje na rynku już 7 lat nie tylko w Polsce, ale i w 28 krajach Europejskich. Wszystkie produkty firmy Tiande odpowiadają światowym standardom, dzięki zdobytym certyfikatom jakości dodatkowo tworzone są z pasją przez grono specjalistów, co jest gwarancją właściwej, w pełni naturalnej pielęgnacji.

Zobacz podobne artykuły

Zostaw komentarz