Co zrobić żeby pochwa była ciaśniejsza?

przez Redakcja
seks

Być może jesteś kobietą, która w trakcie uprawiania seksu zamiast przyjemnego, a także podniecającego tarcia – czujesz zbyt duży luz w swojej pochwie? Problem może leżeć w penisie Twojego partnera. Jeżeli jednak jego rozmiary nie odbiegają od normy – to znaczy, że jest raczej gruby, a erekcje należą do pełnych – wtedy przyczyną odczuwania tak zwanego luzu w trakcie stosunku może wynikać z Twojej zbyt szerokiej pochwy. Na szczęście nie jest to coś, czemu nie można próbować zaradzić. Przede wszystkim warto byś wraz z partnerem dowiedziała się, jakie pozycje seksualne będą dla Was najbardziej odpowiednie. Możecie wspomóc się także specjalną falloprotezą, którą Twój partner mógłby założyć na członek, by poprawić jego wymiary. Ostatecznym rozwiązaniem, na które decydują się niektóre kobiety jest zabieg waginoplastyki, który na celu ma zwężenie pochwy. Najbardziej powszechną decyzją w takiej sytuacji jest jednak rozpoczęcie ćwiczeń mięśni Kegla, których siła z kolei przekłada się bezpośrednio na ciasność pochwy.

Jakie mogą być przyczyny zbyt luźnej pochwy?

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Po pierwsze, każdy z nas różni się między sobą fizjonomią, w tym wielkością i kształtem swoich narządów rozrodczych. Na zbyt luźną pochwę narzekają także kobiety w okresie menopauzy. Kolejnym powodem może być słabe napięcie mięśni pochwy. Napięcie to pogorszyć się może w następstwie przebytych porodów. Aby sprawdzić, jak sprawa ma się z kurczliwością Twoich mięśni, wystarczy, że w pozycji leżącej włożysz dwa palce do pochwy. Następnie spróbuj skurczyć mięśnie. Dzięki temu, że palce są wrażliwe na dotyk, a także ucisk – wyczujesz czy rzeczywiście się kurczą, a jeżeli tak – to do jakiego stopnia. Niewątpliwie można powiedzieć, że im ciaśniejsza jest pochwa, tym seks jest nacechowany silniejszymi doznaniami, a w konsekwencji – częstszymi orgazmami. Dlatego jeżeli omawiana kwestia dotyczy także Ciebie i chcesz coś z tym zrobić – rozważ ćwiczenie mięśni Kegla. Do wykonywania tego rodzaju ćwiczeń pomocne bywają kulki dopochwowe, które powszechnie nazywane są kulkami gejszy. Jeżeli jesteś zainteresowana zwężeniem swojej pochwy, zapoznaj się z ofertą produktów obkurczających pochwę, którą znajdziesz na stronie Eroticmed.pl.

Waginoplastyka – na czym polega?

Mimo że problem zbyt luźnej pochwy możesz rozwiązać poprzez wykonywanie odpowiednich ćwiczeń, czy uprawianie stosunku w odpowiednich pozycjach – warto byś wiedziała o tym, na czym polega waginoplastyka, w razie gdybyś postanowiła podjąć takie kroki. Waginoplastyka, albo inaczej plastyka pochwy, jest zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej. Jego celem jest przywrócenie dawnego stanu miejscom intymnym, ale niekiedy także ich całkowita rekonstrukcja. Jest to zabieg, który zaleca się kobietom, które w trakcie porodu doznały uszkodzenia pochwy, ale także takim, które w związku ze swoją nadwagą i otyłością, czy ciężką, fizyczną pracą – czasami doświadczają uczucia dyskomfortu w trakcie uprawiania seksu. Waginoplastyka znajduje zastosowanie właściwie w każdym przypadku, w którym doszło do rozciągnięcia okrężnych mięśni pochwy.

Ćwiczenie mięśni Kegla za pomocą produktów obkurczających pochwę

Jak już wiesz, do ćwiczeń mięśni Kegla wykorzystać możesz tak zwane kulki gejszy. Kulki te są nieocenionym gadżetem erotycznym, który oprócz urozmaicenia Twojego życia intymnego – może pomóc Ci właśnie w wzmocnieniu Twoich mięśni. Jest to produkt, który polecają lekarze z dziedziny ginekologii, a także urologii. Kulki gejszy oryginalnie używane były przez młode dziewczyny zamieszkujące Japonię, które przygotowywały się do bycia gejszami. Dzięki regularnemu korzystaniu – z powodzeniem wzmacniały mięśnie pochwy. Ciekawym aspektem korzystania z tego gadżetu jest fakt, że trenować możesz z nimi w trakcie wykonywania swoich domowych obowiązków. Produkty z tej kategorii występują w przeróżnych wariantach. Ich wykończenie sprawia, że oprócz spełniania swojej funkcji, będą także cieszyły Twoje oko. W razie gdybyś chciała zakupić produkty obkurczające pochwę w sklepie eroticmed.pl.

Zobacz podobne artykuły