Dlaczego warto zainwestować w JUMZ-6?

przez Redakcja
inwestycja

Jumz to jedna z najpopularniejszych firm w rolnictwie. Sprawia, że ciężka i wymagająca praca rolna wykonywana jest z mniejszym i lżejszym wysiłkiem, dzięki temu jest ułatwiona i komfortowa w pewien sposób. Firmę Jumz pokochało już wielu ludzi związanych z rolnictwem na co dzień. W takiej pracy trzeba liczyć się z faktem, że podczas codziennych przeróżnych czynności i obowiązków, często jest konieczna naprawa usterek oraz wymiana różnego rodzaju części. W takiej sytuacji wkracza wymiana podzespołów, czyli części Jumz, które przywrócą całą pracę na nowo oraz pozwolą na kontynuację pracy na roli. Dlaczego warto zainwestować w JUMZ-6 i sprawić, że praca na roli stanie się łatwiejsza?

Dlaczego warto kupić ciągnik jumz-6?

Ten ciągnik ze względu na wysoką i dobrą jakość wykonania posłuży na wiele kolejnych lat w pracy związanej z rolnictwem. Ze względu na swoje właściwości oraz cechy pomoże wykonywaniu codziennych, ciężkich prac. Na samym początku, trzeba zaznaczyć, że ten ciągnik jest niezawodny i niepowtarzalny. Ma dobrą i wybitną konstrukcję oraz dużą pojemność. Tak naprawdę, JUMZ-6 jest skonstruowany kosmicznie, ale jednak z powodu takiego dopasowania stał się praktyczny. Również awarie skrzyni biegów się naprawdę rzadko zdarzają z powodu dobrego wykonania z najwyższej jakości składników części.

Jaki jest ciągnik JUMZ-6?

Miejscem skonstruowania ciągnika tego pomocniczego rolniczego pojazdu były Rybińskie Zakłady Lotnicze. Praktycznie silnik był niezniszczalny. Pomimo małej mocy i dużej pojemności w porównaniu do innych konkurencyjnych urządzeń, został celowo tak skonstruowany. Przykładowo patrząc na moment obrotowy tego ciągnika w porównaniu do innych nie było to jednak pozytywnie zaskakujące.

Jednak słaby silnik był specjalnie stworzony. Miał mieć zastosowanie w mroźnych warunkach klimatycznych, aby przy odpalaniu nie poległ. Kolejnym dostosowaniem się tego silnika miała być wysoka odporność i tolerancja na niskiej jakości paliwo. Dzięki temu, każde najgorsze paliwo było spalone, ponieważ ciśnienie sprężania wynosi 17,6 bara i był długi na 130 mm skok tłoka. Pojemność silnika to 4950 cm3. Również znajdują się masywne korbowody, ich tulejki i sworznie tłokowe oraz cięższy wał korbowy. 

Skrzynia biegów ciągnika jest niezniszczalna. Dwutarczowy zespół sprzęgła z wielkimi tarczami sprzęgłowymi i dociskowymi jest naprawdę porządny. Jeśli chodzi o mechanizm zmiany przełożeń to sprawuje się on bardzo dobrze. Skrzynia biegów została stworzona w bardzo porządny sposób. Dzięki swojej budowie może przetrwać dwukrotnie większą moc silnika. Napęd przeniesiony jest na tylne koła i dyferencjał, co jest kolejnym atutem w stworzeniu tego kosmicznego ciągnika. 

Czy ciągnik JUMZ-6 znalazł zastosowanie tylko w rolnictwie? 

Rodzaj tego ciągnika JUMZ-6 znalazł fanów w wielu krajach. Był budowany na zasadzie stworzenia i zaprojektowania dużego, masywnego ciągnika, który nie będzie się psuł. Licencję na niego wykupiono w takich krajach jak Bułgaria. Trzeba dostrzec fakt, że pomimo osiągniętych możliwości spełnił się w rolnictwie, to także również w budowie. Czemu tak się stało? Ponieważ był bardzo wydajny.

Czym się charakteryzują części JUMZ 6?

Części JUMZ 6 cieszą się popularnością w rolnictwie, jak i motoryzacji. Sklep internetowy http://klemax.pl/category/225277/jumz.html zaopatruje się u sprawdzonych dostawców, posiadających odpowiednio dobrą pozycję na teraźniejszym rynku. Oferta jest bogata od elektromagnesów rozrusznika 12V JUMZ do wałów korbowych silnika JUMZ. Również ceny są konkurencyjne, co ułatwi nabycie części w dobrej i odpowiedniej cenie. Możliwość kupienia różnych akcesoriów i komponentów wysokiej jakości zadowoli każdego wymagającego klienta. Klemax posiada doświadczenie w handlu częściami do sprzętów rolniczych, budowlanych czy samochodów ciężarowych. Dlaczego warto skupić się na częściach firmy JUMZ? Są wykonane solidnie i z wysokiej jakości. Ciągnik firmy JUMZ również stał się porządnym i masywnym projektem, który posłużył na wiele lat.

 

 

Zobacz podobne artykuły