Gdzie przechowywać meble ogrodowe?

przez Redakcja
ogród

Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, własne taras czy balkon to idealne miejsca do wypoczynku. Przydatne do tego okazują się między innymi zestawy meblowe, które możemy dopasować pod kątem każdej przestrzeni. Jeżeli zdecydujesz się na ich zakup, masz do wyboru wiele wersji kolorystycznych, stylów wykonania oraz materiałów, z których zostaną wykonane. Do najpopularniejszych z nich możemy zaliczyć: meble drewniane, plastikowe, metalowe czy te wykonane z wikliny i rattanu.

Meble ogrodowe najczęściej wykonane są z materiałów odpornych na czynniki zewnętrzne, a więc na deszcz czy promienie słoneczne. Sprawia to, że ich konserwacja staje się o wiele łatwiejsza i nie musimy ich tak często chować.

Gdzie przechowywać meble ogrodowe? Poznań

Gdy przychodzi zima, pojawia się pytanie gdzie przechowywać meble ogrodowe lub w jaki sposób zabezpieczyć je przed śniegiem, aby nie uległy zniszczeniu?

Możliwości istnieje kilka, ale ogromne znaczenie ma tutaj Twoje miejsce zamieszkania. W przypadku, kiedy posiadasz swój własny dom na wsi czy na przedmieściach, z pewnością masz do wykorzystania garaż, piwnicę lub inne pomieszczenie gospodarcze. Wiadomo oczywiście, że są to miejsca, gdzie przechowywanie mebli ogrodowych nie jest ich głównym przeznaczeniem. W takim przypadku z pomocą przychodzi funkcja łatwego składania, dzięki czemu komplet zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, niż się tego spodziewaliśmy.

Posiadając meble ogrodowe z drewna lub rattanu, przed zimą powinieneś je odpowiednio zabezpieczyć. Należy je starannie umyć, najlepiej używając do tego środków przeznaczonych do czyszczenia drewna. Następnie warto je zaimpregnować bejcą czy lakierem. Nie zapomnij również o tym, aby naoliwić wszelkie zawiasy.

W Internecie dostępne są również pokrowce oraz folie na meble ogrodowe. Dzięki temu możesz składować je nawet na wspomnianych wcześniej tarasie lub balkonie, nie zajmując przestrzeni w innych pomieszczeniach.

Materiały miękkie (takie jak tkaniny, gąbka, poduszki i inne) nie mogą być pozostawione w miejscu przechowywania oraz narażone na zimowe warunki atmosferyczne. Takie dodatki najlepiej zabrać do ogrzewanego pomieszczenia.

Osoby, które nie dysponują ani narzędziownią, ani dużym garażem, ani przestrzenną piwnicą, do przechowywania mebli ogrodowych mogą wykorzystać strych.

Pamiętajmy, aby mebli drewnianych nie owijać w folię. Takie połączenie może spowodować rozwinięcie się grzybów i pleśnienie materiału.

Przechowywanie mebli ogrodowych – Poznań

Podsumowując, meble ogrodowe najczęściej powstają z materiałów, które są odporne na warunki atmosferyczne. Mimo to, zimy w Polsce potrafią być nieprzewidywalne, w związku z czym powinieneś w tym okresie je zabezpieczyć i przechowywać w odpowiednim do tego miejscu. Dzięki temu meble będą służyły dłużej. Najczęściej ich zakup jest sporym wydatkiem, w związku z czym powinniśmy zrobić wszystko, aby przetrwały jak najwięcej sezonów. Jeżeli odpowiednio o nie zadbamy – faktycznie nie będzie to zakup na jedno lato, a na całe lata!

Zobacz podobne artykuły