Co daje taniec towarzyski? Powody, dla których warto tańczyć!

przez Redakcja
taniec towarzyski

Niektóre ćwiczenia fizyczne wydają się dość monotonne, a przede wszystkim męczące. Jeśli nie lubisz aerobiku lub siłowni, dobrym pomysłem będzie taniec towarzyski. Sprawdź, jakie korzyści może Ci przynieść.

Co daje taniec towarzyski?

Taniec towarzyski to wspaniały sposób na odreagowanie stresu. Połączenie muzyki i ruchu pomaga pozbyć się zmęczenia psychicznego. Ta aktywność fizyczna wśród kojących nut sprawia, że w Twoim organizmie pojawi się znacznie więcej endorfin. Dodatkowo taniec towarzyski jest lepszy niż np. dźwiganie ciężarów, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie zdarzyło Ci się chodzić na siłownię. Jest mniej urazowy i może trenować go każdy, bez względu na wiek. Zajęcia są dostosowywane w taki sposób, by nawet nieco starsi fani tańca mogli nadążyć za instruktorem. Istnieją nawet grupy dla seniorów, podczas których takie osoby zażywają ruchu dostosowanego do ich możliwości fizycznych. 

Taniec towarzyski w Poznaniu lub jakimkolwiek innym polskim mieście jest idealnym i relaksującym sposobem na spalanie zbędnych kalorii. Poleca się go osobom z dużą nadwagą, które nie mogą biegać ani chodzić na zajęcia obciążające stawy. Nawet krótki, trzydziestominutowy taniec potrafi spalić aż 400 kcal! Wiele oczywiście zależy od jego intensywności, ale jest to ćwiczenie aerobowe, które pozwoli szybciej schudnąć. Dodatkowo angażowane są różne grupy mięśniowe, w tym nóg, bioder i rąk. Taniec towarzyski w Poznaniu nie tylko wymodeluje sylwetkę, ale pozostawi uśmiech na twarzy jeszcze długo po zakończeniu zajęć.

To również wspaniały sposób na nawiązanie przyjaźni, ponieważ podczas takich zajęć angażują się dwie osoby. Taniec pozwala uwolnić emocje i poczuć się znacznie lżej oraz młodziej. 

Głównym zadaniem szkoły tańca jest jednak nauczenie podstawowych kroków, które umożliwią zaprezentowanie ich np. podczas imprezy rodzinnej lub w klubie. To bardzo przydatna umiejętność, zwłaszcza jeśli chcesz poczuć się pewniej na parkiecie. To także wspaniałe przygotowanie dla państwa młodych, którzy chcą wypaść dobrze na swoim weselu oraz uniknąć stresu przed pierwszym tańcem. 

Taniec towarzyski w Poznaniu – jakich rodzajów można się nauczyć?

Podczas zajęć tańca towarzyskiego można nauczyć się m.in. samby, walca wiedeńskiego, rumby, cha-chy, fokstrota czy tanga. Wiele zależy od szkoły, która prowadzi lekcje, ponieważ coraz częściej pojawiają się również nowoczesne style, w tym taniec towarzyski przeznaczony na wesela oraz inne imprezy rodzinne. Dzięki niemu poznasz podstawowe kroki, które umożliwią Ci rytmiczny i płynny taniec z każdym partnerem lub partnerką.

W szkole tańca można wykupić zarówno karnet na zajęcia grupowe, jak i lekcje indywidualne z inną osobą. Druga z wymienionych opcji jest nieco droższa, ale pozwoli znacznie lepiej nauczyć się wybranego stylu tańca towarzyskiego, a także miło spędzić czas ze swoją drugą połówką lub znajomym.

Koniecznie sprawdź, jaki rodzaj najbardziej Cię zainteresuje i zapisz się na taniec towarzyski w Poznaniu lub okolicy.

Zobacz podobne artykuły