Jak często chodzić na masaż?

przez Redakcja
masaż

Mawia się, że w zdrowym ciele – zdrowy duch. Z tego względu sporo osób stara się utrzymać kondycję i poprawiać swoją sprawność fizyczną, realizując różne plany ćwiczeń i trzymając się określonej diety. Nie są to jednak jedyne sposoby na poprawę funkcjonowania swojego ciała i samopoczucia. Równie ważny jest bowiem relaks połączony z konkretnymi działaniami, których celem jest rozluźnienie organizmu i pozwolenie mu na odpoczynek. Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów, które mają temu służyć, są masaże przeprowadzane przez wykwalifikowanych specjalistów. Jakie efekty mogą one dać i jak często się im poddawać? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w poniższym artykule.

Regularne masaże – jakie dają efekty?

Jak już zostało wspomniane – masaże pozytywnie wpływają na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Pozwalają rozluźnić całe ciało i zrelaksować się, co obniża poziom stresu i umożliwia wyciszenie. Masaż stosowany jest przez ludzkość w różnych formach od tysięcy lat. Obecnie stosowane techniki masażu zostały opracowane przez specjalistów i dobrane w taki sposób, aby były jak najbardziej efektywne i można było osiągnąć za ich pomocą określony rezultat.

Wśród najważniejszych efektów dobrych dla zdrowia wynikających z masażu wymienić można m.in. rozluźnienie napiętych mięśni, które jest bardzo ważne zwłaszcza wśród osób uprawiających sport. Zmniejszy to ryzyko występowania skurczy i poprawi przepływ krwi w konkretnych partiach ciała, co pozytywnie wpłynie na rezultaty treningów.

Oprócz tego masaż pomaga w oczyszczeniu umysłu i mentalnym odpoczynku, co również przekłada się na poprawę zdrowia. Psychika jest bowiem równie ważna jak sprawność fizyczna, dlatego pod żadnym pozorem nie powinno się jej zaniedbywać.

Jak często chodzić na masaż?

To jak często powinno się chodzić na masaż, zależne jest od kilku kwestii i dla każdej osoby częstotliwość ta będzie inna. Bardzo dużo zależy m.in. od efektów które chcemy osiągnąć oraz od typu masażu, który się wybierze. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że masaż klasyczny, rekreacyjny i zdrowotny to trzy różne rzeczy. Każdy z nich różni się technikami, wykonaniem i rezultatami, które daje. Oprócz tego konkretną częstotliwość poddawania się masażom może wynikać z zaleceń lekarzy (jeśli stanowią one np. element rehabilitacji).

Zazwyczaj, aby osiągnąć upragniony efekt, należy poddawać się masażom 1-2 razy w tygodniu. Trzeba też pamiętać o tym, aby nie przedobrzyć – zbyt duża liczba masaży w zbyt krótkim odstępie czasu może przynieść odwrotny skutek i doprowadzić do zmęczenia organizmu tego typu zabiegami.

Gdzie udawać się na masaże? Obecnie w niemal każdym mieście funkcjonuje specjalny salon masażu, w którym pracują profesjonaliści. Często można się również spotkać z ofertami masażystów domowych, którzy dojeżdżają prywatnie do swoich klientów i przeprowadzają cały zabieg w domu. Jeśli chodzi o masaże, Białystok – podobnie jak wiele innych polskich miast – może poszczycić się całkiem sporą liczbą salonów masażu, z których usług na co dzień chętnie korzysta wiele osób.

Zobacz podobne artykuły