Ile kosztuje wizyta u podologa?

przez Redakcja

W obecnych czasach staramy się robić wszystko, by zachować młody, zdrowy i atrakcyjny wygląd na dłużej. W tym celu stosujemy kosmetyki, udajemy się na zabiegi, leczymy się i usuwamy defekty. Mimo to wciąż niewiele osób w Polsce korzysta z tego, co ma do zaoferowania podologia.

Czym zajmuje się specjalista od podologii? Gdynia

Specjalistę od podologii nazywamy podologiem – zajmuje się on dolegliwościami oraz chorobami, które występują w obszarze stóp. W zakres jego usług wchodzą profilaktyka, leczenie, ale również kosmetyka. Korzystają z nich najczęściej osoby, które borykają się z deformacjami stóp lub palców, ograniczeniem ruchowym oraz chorobami dotyczącymi skóry, stawów, a także kości.

Każda wizyta w gabinecie podologii w Gdyni poprzedzona jest zebraniem wywiadu na temat dolegliwości, doznanych kontuzji oraz prowadzonego trybu życia. Następnie przechodzi się do badań, do których wykorzystuje się między innymi takie urządzenia, jak podobaroskop. Jest to specjalna mata, która rejestruje, jak rozkłada się nacisk na stopę i przesyła obraz do komputera. Badanie przy użyciu takiego sprzętu pozwala na wykrycie wad stóp, a także tego, czy osoba badana ma prawidłowy wzorzec chodu.

Z jakimi dolegliwościami pomoże nam podologia? Gdynia

Do gabinetu podologii najczęściej zgłaszają się osoby, które zmagają się z różnego typu infekcjami – grzybiczymi, bakteryjnymi czy wirusowymi – oraz dolegliwościami, takimi jak odciski, nagniotki, wrastające paznokcie, nadmierne pocenie się, pękające pięty i wieloma innymi. Nierzadko z problemami dotyczącymi stóp borykają się także diabetycy oraz osoby chorujące na reumatyzm.

Do podologa mogą się udać także osoby zdrowe, które chcą lepiej zadbać o swoje stopy. W gabinecie mogą liczyć na profesjonalny pedicure, do którego wykorzystuje się specjalne preparaty medyczne. W dobrych salonach podologii w Gdyni można skorzystać również z oferty masażu stóp.

Ile kosztuje wizyta u specjalisty od podologii? Gdynia

Konsultacja ze specjalistą od podologii w Gdyni to koszt około 80 złotych, natomiast podstawowy zabieg obejmujący na przykład usunięcie zrogowaceń i pielęgnację paznokci kosztuje około 150 złotych. Przykładowo za usunięcie brodawki zapłacimy w przybliżeniu 100 złotych, a sesję terapii na nadmierną potliwość – 70 złotych.

Jakie wykształcenie posiada specjalista od podologii? Gdynia

Osoba wykonująca zabiegi w godnym zaufania gabinecie podologii w Gdyni posiada specjalistyczną wiedzę z wielu dziedzin, takich jak ortopedia, angiologia, dermatologia, osteologia, neurologia czy limfologia. Warto jednak wiedzieć, że w Polsce nie ma ustawy, która określałaby, jakie wykształcenie powinien mieć podolog, dlatego powinniśmy skontrolować, czy osoba, do której się udajemy, naprawdę jest specjalistą w tym zakresie. Należy z dużą dozą ostrożności umawiać się na zabiegi do osób, które ukończyły jedynie kilku-kilkunastodniowy kurs podologiczny.

Podologia to dziedzina, która ma wiele do zaoferowania i może nam znacząco pomóc, jednak powinna być praktykowana jedynie przez profesjonalistów.

Zobacz podobne artykuły