Kto zajmuje się sprawami rozwodowymi?

przez Redakcja

Rozwód nie jest przyjemnym wydarzeniem w życiu człowieka, ponieważ nie w taki sposób miała zakończyć się historia dwójki kochających się ludzi. Często w czasie rozprawy partnerzy nie potrafią się dogadać i wtedy dobrym pomysłem może być wynajęcie adwokata, który specjalizuje się w tego typu sprawach. Warto postawić na specjalistę, kiedy między małżonkami doszło do konfliktu dotyczącego opieki nad dzieckiem lub nie są oni zdolni do osiągnięcia kompromisu w kwestii podziału wspólnego majątku.

Dlaczego warto skorzystać z usług dobrego prawnika specjalizującego się w sprawach rozwodowych? 

Każde postępowanie przed sądem przebiega inaczej, a na wynik sprawy wpływa mnóstwo czynników. Bardzo ważna jest praca adwokata, który musi przekonać sąd, że lepiej będzie, jeżeli dzieci zostaną przy kliencie lub wywalczyć jak najlepszy wynik dla reprezentowanej strony. W niektórych przypadkach sporą wagę ma przedstawienie zebranych dowodów w odpowiedni sposób, który zapewni większe szanse na wygraną. Czasami adwokat może być również idealnym negocjatorem, pomocnym podczas załatwiania wszystkich spraw między małżonkami bez udziału sądu, aby nie narażać ich na niepotrzebne nerwy i większe wydatki. Często takie sprawy mogą trwać latami, co powoduje, że jest to bardzo długi proces, w którym nieustannie trwa walka na wielu płaszczyznach. Zazwyczaj między małżonkami kłębi się mnóstwo nerwów i złości na drugą osobę, co powoduje, że trudno wypracować kompromis. Przy procesach obejmujących podjęcie decyzji o opiece nad dziećmi i ustalenie wysokości alimentów adwokat powinien starać się zadbać o dobro pociech, ale też musi wywalczyć dla klienta korzystny wynik. W skrajnych przypadkach, w czasie małżeństwa dochodzi do przemocy fizycznej lub psychicznej, co powoduje, że zadaniem prawnika jest udowodnienie winy jednej ze stron.

Jak wybrać dobrego adwokata od spraw rozwodowych w Łodzi?

W dużych miastach dostępnych jest sporo adwokatów, którzy mogą reprezentować jedną ze stron w czasie rozprawy rozwodowej. Dlatego w momencie, gdy żaden znajomy nie poleci Ci dobrego specjalisty, pozostaje poszukać go w Internecie. Najlepiej wpisać w wyszukiwarkę frazę “adwokat sprawy rozwodowe Łódź” i znaleźć osobę specjalizującą się w tego typu działaniach Jednym z lepszych sposobów stanowi poczytanie opinii o znalezionych prawnikach, które zostały umieszczone przez innych klientów korzystających z ich usług. Warto szukać adwokatów mających spore doświadczenie przy rozwodach, ponieważ widzieli różne sytuacje w czasie takich procesów i wiedzą, co zrobić w obliczu wielu sytuacji. W czasie pierwszego spotkania można zapytać prawnika o jego skuteczność oraz obejmowane strategie działania. Często takim specjalistom trzeba zapłacić większą ilość pieniędzy, ale w przypadku spraw rozwodowych przyda się prawdziwy fachowiec, ponieważ niektóre z nich mogą być naprawdę zawiłe. Takie postępowanie między skłóconymi małżonkami potrafią się ciągnąć miesiącami, dlatego trzeba przygotować się na dłuższą współpracę z prawnikiem.

Zobacz podobne artykuły