Czym są panele LVT?

przez Redakcja
panele

Jednym z podstawowych problemów, przed jakimi staje inwestor, jest wybranie odpowiedniego podłoża w pomieszczeniach. Bardzo szeroki wybór paneli czy płytek nie ułatwia tego zadania. Ponadto każdy materiał charakteryzuje się innymi właściwościami, które lepiej sprawdzają się w poszczególnych pomieszczeniach. Jednym z lepszych sposobów na luksusową, ale jednocześnie wytrzymałą podłogę, są panele LVT (Wrocław). Jest to bardzo uniwersalny materiał, który doskonale imituje drewno, płytki, a nawet beton. Czym w takim razie są te panele i jakie są ich właściwości?

Panele LVT — czym są

Panele podłogowe LVT to sztywne płytki wykonywane poprzez połączenie kilku warstw tworzywa sztucznego. Ich rdzeń stanowi winyl. Jest to syntetyczny polimer, bardziej znany jako polichlorek winylu. To materiał, który był bardzo popularny już w PRL-u. Jednak obecnie panele LVT (Wrocław) wyglądają o wiele lepiej. Dzięki specjalnej konstrukcji udało się uniknąć plastikowego wyglądu PCV, jaki był charakterystyczny jeszcze 30 lat temu.

Współcześnie produkowane panele LVT posiadają specjalną powłokę dekoracyjną, czyli film. Może on przybrać dowolny wzór oraz kolor, dzięki czemu doskonale imituje materiały takie jak drewno, czy płytki ceramiczne. Wysoką jakość nadruku sprawia, że LVT może zostać bardzo łatwo pomylone z nawierzchnią, którą ma odwzorowywać. Panele LVT są bardzo uniwersalne. Można położyć je w sypialni, w salonie czy w pokoju nastolatka. Ponadto są bardzo trwałe, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w niemal każdej części domu.

Panele LVT w kuchni i łazience

Czy panele LVT sprawdzą się w kuchni? Mimo że mogłoby wydawać się inaczej, panele te można położyć w tym pomieszczeniu. Dzięki swoim świetnym właściwościom są wysoce odporne na parę wodną. Ponadto nie wchłaniają wody i łatwo usunąć z nich zabrudzenia. Rozlanie czy rozsypanie jakichś produktów z pewnością nie zaszkodzi tym panelom. W kuchni w stylu rustykalnym warto położyć panele winylowe bielone. Z kolei w bardziej nowoczesnym pomieszczeniu lepiej postawić na LVT białe.

Panele LVT (Wrocław) to także doskonały pomysł do łazienki, głównie ze względu na wyżej wspomnianą odporność na wilgoć i wchłanianie wody. Ponadto materiał ten zapewnia świetną izolację termiczną i powodują przyjemne uczucie pod stopami. W połączeniu z ogrzewaniem podłogowym daje to możliwość zaoszczędzenia na rachunkach za ogrzewanie. Decydując się na panele o filmie marmurowym lub ceramicznym można sprawić, że posadzka w łazience będzie wyglądała elegancko i luksusowo.

Montaż paneli LVT

Wiele osób może zastanawiać się, czy montaż paneli LVT jest trudny. W zasadzie nie różni się on zbytnio od kładzenia paneli laminowanych. Przed montażem należy jedynie zastosować specjalny podkład zgodny z zaleceniami producenta. Jak więc kładzie się panele LVT (Wrocław)? Poszczególne elementy łączy się ze sobą przy pomocy specjalnych zamków. Przy ich połączeniu słyszalny jest klik. Świadczy on o tym, że panele zostały ułożone w prawidłowy sposób.

Zobacz podobne artykuły