Jak długo działa depilacja laserowa?

przez Redakcja
skóra

Obecnie wiele kobiet i mężczyzn nie wyobraża sobie życia codziennego bez regularnego usuwania owłosienia. Przy używaniu klasycznych maszynek do golenia utrzymanie idealnie gładkiej skóry może być trudne, dlatego warto zapoznać się z ofertą gabinetów kosmetycznych. Depilacja laserowa to metoda, dzięki której skutecznie można pozbyć się owłosienia na długi czas. Warszawa jest miastem, w którym odnajdziesz szeroki zakres usług.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Polega na trwałym usunięciu owłosienia dzięki sile wiązek lasera. Ten emituje światło jednokolorowe o określonej długości, którą mierzymy jednostką nanometr. Energia ma określony kierunek oraz jest bardzo skoncentrowana, dzięki czemu efekt zabiegu jest znakomity. Światło lasera wychwytuje melaninę zawartą we włosie i termicznie uszkadza cebulki włosa. 

Depilacja laserowa – skuteczność

Ważne jest, aby zabieg wykonać w odpowiedniej fazie wzrostu włosa. Istnieją 3 fazy: anagen – faza aktywna, czyli okres kiedy powstaje włos i następuje jego wzrost, katagen – czas w którym cebulka włosa zanika oraz telogen – faza spoczynku, w której włosy obumierają oraz następuje ich wypadnięcie. Aby zabieg odniósł największą skuteczność, należy wykonać go w fazie anagenu, ponieważ właśnie wtedy cebulka włosa jest połączona z brodawką odpowiadająca za wzrost włosa i jest możliwe dokładnie zniszczenie jej światłem lasera. Poleca się, aby wykonywać zabieg na twarzy dokładnie co 4-5 tygodni, a na nogach co 8-12 tygodni. Im dokładniej trafimy w odpowiednią fazę wzrostu, tym szybszy będzie proces usuwania włosów i mniej wizyt u kosmetyczki.

Depilacja laserowa – wskazania

Tego rodzaju depilacja, polecana jest dla osób, które nie chcą tracić czasu na codzienne usuwanie owłosienia tradycyjnymi sposobami i jednocześnie marzą o pięknej, gładkiej skórze. Chwalą sobie ją także osoby, które mają ciemne, bardzo widocznie włosy. Trwała depilacja zapewnia komfort codziennego funkcjonowania, oszczędza czas i zbliża nas do idealnego wyglądu. 

Depilacja laserowa – rodzaje urządzeń

Wyróżniamy kilka różnych rodzajów urządzeń laserowych. Są to lasery aleksandrytowe, diodowe, neodymowo-yagowe, E-light i IPL. Lasery diodowe, aleksandrytowe i neodymowo-yagowe wykorzystują różne długości fal, sprawdzają się najlepiej w niszczeniu owłosienia u osób o kontrastowej urodzie – ciemnych włosach i bardzo jasnej karnacji, ponieważ światło lasera bardzo łatwo wyłapuje wtedy melaninę we włosie. Lasery e-light łączą działanie światła IPL oraz prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości. Takie urządzenia dobrze radzą sobie także z jasnymi włosami. IPL emituje szerokie spektrum światła, co sprawia, że uszkadza cebulkę włosa, ale także skórę dookoła. Nie jest tak silny, aby całkowicie ją zlikwidować – jest to więc najmniej korzystne urządzenie, które nie daje najlepszych możliwych efektów. 

Depilacja laserowa bikini – Warszawa

Zabieg depilacji laserowej polega na przykładaniu lasera w miejscach, w których chcemy usunąć owłosienie. Kosmetyczka wykonuje tzw. „strzały” światłem, które usuwa włos. Należy współpracować ze specjalistą, umożliwiając mu swobodny dostęp do danych obszarów, np. nóg, pach czy bikini. Aby zabieg był skuteczny, należy go powtarzać. Depilacja laserowa nie jest zbyt komfortowym zabiegiem, szczególnie gdy musimy pokazać kosmetyczce miejsca intymne – np. podczas depilacji laserowej bikini w Warszawie. Na szczęście istnieje wiele środków znieczulających i urządzenia powodują coraz mniej nieprzyjemnych dolegliwości. Profesjonalista, na pewno sprawi, że nawet w trakcie zabiegu atmosfera nie będzie powodować nieprzyjemnych odczuć. W Warszawie można znaleźć wiele gabinetów, które oferują depilację laserową bikini i innych części ciała przez kompetentnych specjalistów oraz w dobrej cenie. 

Depilacja laserowa – jak długo działa?

Aby depilacja laserowa była skuteczna, należy omówić z kosmetyczką sposób wykonania zabiegu. Ważny jest odpowiedni dobór urządzenia, wyliczenie odpowiedniego czasu wizyt oraz regularne uczęszczanie na zabiegi. Odpowiednio wykonany zabieg usuwa owłosienie na stałe. Jedyne co trzeba robić, to raz na jakiś czas np. raz do półtora roku, udać się na jednorazowy zabieg przypominający. 

Zobacz podobne artykuły